Planujesz ruchomą zabudowę tarasu? Zobacz, jakie żaluzje wybrać.

Jakie żaluzje wybrać na taras? Najlepiej ruchome żaluzje tarasowe do zabudowy tarasu Dlaczego? To proste — ruchome żaluzje dają wiele możliwości. Możesz nimi osłonić taras, kiedy sobie tego życzysz. Lub pozostawić szeroko otwarte. W ten sposób wydłużasz sezon tarasowy. Jeden ruch i uniezależniasz się od pogody, ciekawskich spojrzeń sąsiadów i widoku z ulicy. Ruchome żaluzje pozwolą stworzyć oddzielne wnętrze, w którym możesz spędzać czas niemal 365 dni w roku. 

Żaluzje typu shuttersy mogą być wykonane z różnych materiałów: drewna, aluminium czy kompozytu. Możesz je łatwo dostosować do stylu i kolorystyki Twojego domu. Same w sobie są dekoracyjne — mogą być zamontowane w poziomie i w pionie. Niezależnie od tego będą wyglądały lekko, nowocześnie i designersko. I będą stanowiły doskonałą osłonę Twojej strefy wypoczynku. 

Jeśli planujesz zabudowę tarasu czy balkonu ruchomymi żaluzjami, musisz podjąć kilka decyzji. W tym artykule pomożemy Ci zadecydować o materiale, charakterze i rodzaju zabudowy. Podpowiemy, jaki system montażu wybrać i jak się do niego zabrać. Z profesjonalną pomocą lub samodzielnie. 

Jakie żaluzje wybrać: drewniane czy aluminiowe

Przed Tobą pierwszy wybór — czyli decyzja dotycząca materiału zabudowy. System ruchomych żaluzji najlepiej się sprawdza w dwóch rodzajach materiału, czyli w drewnie i aluminium. Oczywiście możesz również się zdecydować na żaluzje kompozytowe. Będą one jednak mniej estetyczne i mniej trwałe, choć korzystniejsze cenowo. 

Kiedy zdecydować się na żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane to wybór uniwersalny. Drewno pasuje do różnych materiałów: betonu, metalu, szkła, kamienia. Spokojnie dostosowuje się do stylu domu. Wybierz je, jeśli szukasz ochrony przed warunkami atmosferycznymi, nie przeszkadza Ci konieczność konserwacji i zależy Ci na urodzie drewna. Żaluzje drewniane wykonuje się najczęściej z sosny i modrzewia. Mogą być surowe, olejowane, bejcowane i malowane. Najczęściej są krótsze niż żaluzje aluminiowe. Wynika to z tego, że zbyt długie deseczki mogą się wypaczyć z czasem. 

Kiedy zdecydować się na żaluzje aluminiowe?

Żaluzje aluminiowe to wybór na lata. Nie wymagają konserwacji, jedynie okresowego czyszczenia. Możesz je pomalować na dowolny kolor. Mogą być matowe i błyszczące. Są trwałe i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Są odporne na wahania temperatury, nie ulegają wypaczeniu. Polecamy je zwłaszcza do zabudowy w pionie. Z pomocą ruchomych osłon z aluminium wykonasz zabudowę o wysokości nawet 250 cm. 

Podobają Ci się żaluzje drewniane, ale funkcjonalność przemawia za aluminiowymi? To się da pogodzić! Polecamy lamele aluminiowe drewnopodobne. Wyglądają świetnie — jak z prawdziwego drewna. Zachowują przy tym wszystkie zalety aluminium — trwałość, lekkość i odporność. 

Montaż w pionie czy poziomie

Aluminiowe żaluzje w postaci lameli możesz zamontować zarówno w pionie, jak i w poziome. Drewniane poziomo. Montowane w pionie wypaczają się z czasem.

Kiedy zdecydować się na pionową zabudowę, a kiedy na poziomą?

To oczywiście zależy od Twoich upodobań i charakteru Twojego domu. Żaluzje pionowe nadadzą zabudowie bardziej dynamicznego, nowoczesnego charakteru. Doskonale się sprawdzą na balkonach. Pozioma zabudowa ma przytulniejszy charakter, sprawia wrażenie gęstszej. W naszym klimacie będzie dobrze osłaniać od ostrych promieni słonecznych padających pod kątem. 

Montuj z głową

Możesz zdecydować się na żaluzje od kilku producentów, którzy funkcjonują na naszym rynku. Oferowane produkty różnią się powierzchnią, rodzajem użytych materiałów oraz mechanizmami. Warto im się przyjrzeć i zdecydować na ofertę, która najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Na co warto zwrócić uwagę:

  • materiał, z którego wykonane są deseczki,
  • jakość wykonania uchwytów: od tego zależy, czy mechanizm będzie działał płynnie, czy będzie się zacinać,
  • materiał, z którego wykonane są uchwyty: na rynku dostępne są uchwyty do ruchomych żaluzji z polipropylenu lub aluminium. 

Jeśli decydujesz się na samodzielny montaż lameli, upewnij się, czy producent zapewni Ci wszystko, czego potrzebujesz. Zaopatrz się w odpowiednie narzędzia i materiały. Sprawdź, czy producent oferuje odpowiednie wsparcie techniczne. Czyli czytelne instrukcje, filmy instruktażowe itp. To ważne, jeśli zależy Ci na szybkim i sprawnym wykonaniu zabudowy. Jeśli nie masz pewności, czy jesteś w stanie samodzielnie wykonać zabudowę żaluzjami — skorzystaj z pomocy profesjonalistów. 

Kategoria OpenUp System
Uchwyty do zewnętrznych żaluzji OpenUpSystem

Żaluzje zewnętrzne z uchwytami OpenUpSystem

Produkt OpenUpSystem pozwala na precyzyjny samodzielny montaż i wieloletnią trwałość i funkcjonalność zabudowy. To uniwersalne uchwyty do regulowanych żaluzji. Wykonane są z polipropylenu z domieszką włókna szklanego, który łatwo przyciąć i dostosować do wielkości zabudowy. Do uchwytów pasują ruchome deseczki lub lamele aluminiowe. 

Gdzie najlepiej się sprawdzą uchwyty do ruchomych żaluzji OpenUpSystem?

 Nie masz pewności, jakie rozwiązania zastosować? Chętnie Ci pomożemy. Napisz lub zadzwoń do nas. 

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!