Jak zrobić nowoczesną pergolę drewnianą na taras? Mamy na to sposoby.

Dlaczego warto postawić nowoczesną pergolę drewnianą? Przede wszystkim by osłonić taras przed słońcem, deszczem i ciekawskim wzrokiem sąsiadów. Przedłużyć czas korzystania z tarasu, który w naszym klimacie i tak jest dość ograniczony. Zyskać dodatkową przestrzeń. Jak to zrobić? My proponujemy zabudowę tarasu nowoczesną pergolą drewnianą. Dlaczego? Dzięki wykorzystaniu pergoli otrzymasz piękny efekt przy niewielkim nakładzie pracy. Ponadczasowa uroda drewna w połączeniu z nowoczesnymi dodatkami doda Twojemu ogrodowi designerskiego wyglądu.

Nie musisz martwić się tym, czy zabudowa wytrzyma zadaszenie i częstą eksploatację. Solidna drewniana konstrukcja pergoli dodatkowo wzmocniona metalowymi elementami to rozwiązanie na lata. Pergola tarasowa może spełniać wiele funkcji, zależnie od jej wielkości i wyposażenia. Możesz ją dostosować bezproblemowo do wielkości tarasu. Możesz zabudować jej boki lub zostawić ją otwartą. Możesz wybrać rodzaj zadaszenia — ażurowy dach, deseczki pod kątem, rolety rzymskie i tym podobne. Wybór należy do Ciebie. 

Dzisiaj podpowiemy Ci, jak wykonać idealnie dostosowaną do Twoich potrzeb zabudowę tarasu za pomocą gotowej pergoli ogrodowej. Jak się do tego zabrać?

Drewniana pergola Otwierane.pl
Drewniana pergola Otwierane.pl

Przygotuj przestrzeń do zabudowy pergoli krok po kroku

Twój taras jest już gotowy. Chcesz dodać do niego zabudowę za pomocą gotowej pergoli. Oto działania, które należy podjąć, żeby wszystko poszło zgodnie z planem:

 1. Pomiar i planowanie:
  • Dokładnie zmierz dostępną przestrzeń na tarasie, aby dopasować pergolę do istniejących warunków. Weź pod uwagę, ilu taras będzie miał użytkowników.
  • Zastanów się nad umiejscowieniem pergoli względem różnych elementów tarasu.
  • Zastanów się, jakie elementy powinna mieć pergola i jak powinna być zabudowana i zadaszona. 
  • Weź pod uwagę nie tylko rozmiar tarasu, ale i jego pokrycie. Zanim zdecydujesz się na zabudowę ścian, zastanów się, jaka będzie najbardziej funkcjonalna i uwzględni położenie tarasu i Twoje potrzeby. 
 2. Układ przestrzeni:
  • Zastanów się nad układem przestrzeni pergoli. Czy chcesz, aby była to strefa do jedzenia, relaksu czy może miejsce do czytania i odpoczynku? Będzie Ci łatwiej rozplanować układ pergoli oraz zastanowić się, jak ją wyposażyć.
 3. Ochrona drewna:
  • Zastosuj impregnat, lakier lub farbę do drewna pergoli. Dzięki temu zabezpieczysz je przed warunkami atmosferycznymi i przedłużysz jego żywotność. Dobrze dobrany kolor i rodzaj zabudowy poprawi wygląd nie tylko tarasu, ale i całego domu. Konstrukcja naszych pergoli pokryta jest wysokiej jakości lazurą w dużym wyborze kolorów. Dzięki temu drewno jest dobrze zabezpieczone, a jego uroda podkreślona. 
 4. Montaż pergoli:
  • Postępuj zgodnie z instrukcją producenta pergoli. Montaż naszej pergoli jest bardzo prosty i bez problemu wykonasz go samodzielnie.
  • Upewnij się, że pergola jest dobrze zamocowana do tarasu. Nasza pergola jest wykonana z solidnego drewna i ma zabezpieczone narożniki. Dzięki temu wytrzyma różne wyzwania — od bawiących się dzieci, przez napór wesołych imprezowiczów po warunki atmosferyczne. Pergola jest wolnostojąca, ale możesz ją również zakotwiczyć do ściany domu. Będzie wtedy wyglądała jak element stałej zabudowy. 
 5. Dodatki i dekoracje:
  • Dodaj elementy dekoracyjne, aby nadać pergoli bardziej przytulny i estetyczny wygląd. Wybierz wygodne meble ogrodowe, dobierz zasłony lub rolety. Na tarasie również świetnie sprawdzi się łóżko ogrodowe lub duży hamak. Warto również rozważyć dekorację tarasu za pomocą roślin. 
  • Upewnij się, że dodatki są dostosowane do stylu pergoli i całej przestrzeni tarasu.
 6. Oświetlenie:
  • Dodaj oświetlenie do pergoli. Na przykład lampiony, girlandy świetlne lub lampy ogrodowe, aby stworzyć przyjemną atmosferę wieczorami.
 7. Konserwacja:
  • Regularnie konserwuj drewno pergoli, aby utrzymać jego wygląd i wytrzymałość.

Zabudowa pergoli. Jakie ściany i dach? Na jakie rozwiązania się zdecydować?

Nowoczesna, choć prosta, nasza pergola ogrodowa spełnia wiele funkcji. Możesz ją wyposażyć dodatkowe w ściany boczne lub drzwi przesuwne. Zabudowę ścian bocznych możesz wykonać z desek mocowanych pod kątem lub ruchomych paneli żaluzjowych. Wybierając to drugie rozwiązanie zyskasz możliwość otwierania i zamykania wnętrza pergoli. Więcej informacji na temat zabudowy ruchomymi żaluzjami znajdziesz w wpisie ZABUDOWA TARASÓW RUCHOMYMI ŻALUZJAMI.

Również zadaszenie — takie, które ochroni Cię przed deszczem, przed słońcem. A może takie, które będzie po prostu dekoracyjne. My proponujemy kilka sprawdzonych rozwiązań na ścianki pergoli:

 • Deski pod skosem lub w pionie (ażur): sprawdzi się wtedy, kiedy zależy ci na lekkim cieniu lub chcesz puścić po pergoli dekoracyjne rośliny pnące.
 • Roleta rzymska: osłania przed słońcem, doskonała na upały.
 • Ruchoma żaluzja zewnętrzna: pozwala na regulację w czasie upałów i całkowite zamknięcie w czasie deszczu lub wiatru. 

Jeśli chodzi o zadaszenie, możesz zastosować tradycyjne rozwiązanie, to znaczy pełny dach. Możesz zrobić zadaszenie z różnego rodzaju materiałów, także pleksi. Jeśli nie jest Ci potrzebne pełne krycie, roleta rzymska, czy ukośny ażur z desek, spełnią funkcję ochrony przed upałem. 

Zadaszenie pergoli ze Skossów Otwierane.pl

Dlaczego warto zdecydować się na nowoczesną pergolę drewnianą

 • Konstrukcja pergoli wykonana jest z drewna klejonego BSH. Takie drewno jest zdecydowanie bardziej wytrzymałe od drewna litego. Dodatkowo zostaje zabezpieczone lazurami ochronnymi renomowanej marki Remmers w szerokim wyborze kolorów. Preparat łączy zalety impregnatu, powłoki gruntującej i lazury klasy premium. Dzięki temu będzie nie tylko piękne, ale i trwałe. Każdy elementy konstrukcji jest dwukrotnie malowany.
 • Stalowe stopy i łączniki naszej pergoli zrobione są z grubościennego profilu stalowego. Są one lakierowane proszkowo na kolor czarny lub antracytowy.
 • Stale łączniki pergoli wykonane są z grubej stali, bez widocznych spawów. Także lakierowane proszkowo.
 • Solidna forma: nasze łączniki są ponadstandardowej długości. Dzięki temu konstrukcja jest niezawodna. 
 • Stopy stalowe do mocowania do podłoża: sprawiają, że Twoja pergola się nie zachwieje. 
 • Nowoczesne i estetyczne wykończenie: belki nośne zlicowane są z łącznikami.
 • Różnorodne rozwiązania. Pergolę można zestawiać na wiele sposobów.

Gdzie kupić pergolę drewnianą zewnętrzną na taras?

W Otwierane.pl oferujemy gotowe pergole na taras. Możesz wybrać różne rozmiary i je połączyć, tak by uzyskać przestrzeń, która będzie odpowiadała Twoim potrzebom. 

W naszym sklepie dostępnych jest 12 rozmiarów pergoli, z których możesz stworzyć wiele różnych kombinacji: 200 x 200 cm, 200 x 300 cm, 200 x 400 cm, 200 x 500 cm, 200 x 600 cm, 300 x 300 cm, 300 x 400 cm, 300 x 500 cm, 300 x 600 cm, 400 x 400 cm, 400 x 500 cm, 400 x 600 cm.

W naszym sklepie znajdziesz wszystko, co będzie Ci potrzebne do zabudowy i urządzenia pergoli:

Zapraszamy!

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!