Żaluzje zewnętrzne

Chcesz zabudować taras ruchomymi żaluzjami? Zastanawiasz się, jak to zrobić? Z tego artykułu dowiesz się, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać ruchome żaluzje zewnętrzne. Podpowiemy Ci, jak zamówić uchwyty do ruchomych deseczek. Wyjaśnimy, jak przygotować deski do zabudowy tarasu.

  1. Jak zabudować taras ruchomymi deseczkami?
    Ruchomą zabudowę tarasu możesz powierzyć naszej firmie. Wystarczy, że podasz wymiary powierzchni do zabudowy. My zajmiemy się resztą. Decydując się na zlecenie profesjonalistom zabudowy tarasu, oszczędzisz czas. Zyskasz też pewność, że konstrukcja jest wykonana prawidłowo.
    Terminy Cię nie gonią i lubisz majsterkować? Weź sprawy w swoje ręce. Dosłownie. Z uchwytami OpenUpSytem samodzielnie zabudujesz taras, balkon czy altanę. Wystarczą Ci do tego podstawowe narzędzia. 

  2. Jak działają uchwyty do ruchomych deseczek OpenUpSystem?
    Każda para uchwytów OpenUpSystem składa się z dwóch lustrzanych profili: lewego i prawego. Każdy z nich ma nawiercone otwory, które ułatwią przymocowanie uchwytów do konstrukcji nośnej. Zamocowane na profilu gniazda utrzymują deseczkę i pozwalają na jej ruch.
    Za pomocą specjalnych zamków profile łączą się w modułowe ściany zabudowy. Dzięki temu możesz je ustawiać jednym ruchem ręki.
    Uchwyty do ruchomych żaluzji zewnętrznych OpenUpSystem umożliwiają mocowanie deseczek w pionie i poziomie, zależnie od potrzeb. 

  3. Żaluzje regulowane: alternatywa dla zabudowy ze szkła hartowanego i poliwęglanu.
    Wybierając materiał do zabudowy, zastanów się, dlaczego chcesz osłonić taras. Najczęstsze powody to:
    – potrzeba osłonięcia tarasu od wiatru
    – obniżenie temperatury w upalne dni
    – zabezpieczenie tarasu przed deszczem i śniegiem
    – przedłużenie salonu na ogród
    – powiększenie przestrzeni mieszkalnej
    – chęć odizolowania się od sąsiadów

    Zabudowa ze szkła hartowanego
    Szkło hartowane ma wiele zalet. Jest trwałe, przejrzyste, skutecznie zabezpiecza przed deszczem i chłodem. Pozwala zgrabnie połączyć część mieszkalną z ogrodem. Ma jednak kilka istotnych wad. Przeźroczyste szkło latem łatwo się nagrzewa. Bez zasłon i markiz trudno przetrwać upały. Rozwiązaniem jest też wykonanie zabudowy z przyciemnianego szkła, podłączenie klimatyzacji, zrobienie rozsuwanych ścian, które umożliwią przewiew. Niestety, to wszystko podnosi cenę i tak już kosztownej konstrukcji.
    Szklane ściany nie chronią również przed niechcianymi spojrzeniami przechodniów czy sąsiadów.

     Zabudowa tarasu z poliwęglanu
    Poliwęglan jest lżejszy od szkła, przyjemnie rozprasza światło, jest tańszy. Łatwy w montażu dostępny jest dla majsterkowiczów-amatorów. Dlatego często wykorzystuje się go do zabudowy, zapominając o mankamentach: szybko niszczeje i łatwo się brudzi. Tak jak szkło nie chroni przed nadmiernym nasłonecznieniem ani nie zapewnia intymności. Szczelnie zabudowana poliwęglanem (tak jak szkłem) konstrukcja utrudnia wymianę gazową w budynku, co sprzyja powstawaniu grzybów.

Zabudowa tarasu żaluzjami zewnętrznymi

Drewno jest materiałem łatwym w obróbce. Jest łatwo dostępne, lekkie, proste w pielęgnacji i malowaniu. Jako uniwersalny i naturalny materiał pasuje do szkła, kamienia, metalu, betonu. Ma wszechstronne zastosowanie. Jest też dostępny cenowo. 

Drewniane żaluzje zewnętrzne skutecznie chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem. Zamknięte gwarantują poczucie bezpieczeństwa. Ustawione w pozycji otwartej pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Chronią meble ogrodowe przed niekorzystnym działaniem zjawisk atmosferycznych. Regulowane żaluzje nawiązują do stylu śródziemnomorskiego, który kojarzy się z wygodą i komfortem.

Zastosowanie regulowanych żaluzji zewnętrznych

Ruchome deseczki sprawdzą się również w zabudowie wiat, altan, balkonów, małej architektury ogrodowej, pergoli. Drewniane shuttersy możesz wykorzystać do zabudowy ścian, zrobienia drzwi przesuwnych lub skrzydłowych. Zapewniając odpowiednie odprowadzenie wody, wykorzystasz je do zadaszenia tarasu

Uchwyty do ruchomych żaluzji zewnętrznych OpenUpSystem lub gotowe zestawy do zabudowy znajdziesz w naszym sklepie internetowym: www.otwierane.pl