Jak zrobić drewnianą wiatę garażową z systemem Skossy

Masz wolnostojący dom na terenie zielonym? A może dom letniskowy w lesie? Wiata garażowa, czyli carport, to doskonałe rozwiązanie, jeśli nie masz garażu wewnątrz budynku. Wiata garażowa osłoni Twój samochód przed pyłem z drogi, spadającymi gałęziami i szyszkami. Zadaszona wiata garażowa zabezpiecza samochód przed brudem i zniszczeniami spowodowanymi przez zwierzęta. Chroni samochód przed warunkami atmosferycznymi, przez co zapewnia komfort użytkowania pojazdu. Utrudnia włamanie i kradzież samochodu. Wiata garażowa przydomowa ma w zasadzie większość zalety garażu. Może być wielofunkcyjna. Możesz tam przechowywać potrzebne rzeczy jak opony, narzędzia czy akcesoria ogrodowe.

Konstrukcja nowoczesnej wiaty garażowej jest lekka i estetyczna. Stawia się ją szybko, a jej budowa nie spowoduje zniszczenia Twojego ogrodu. Może być jednostanowiskowa lub dwustanowiskowa. Wolnostojąca lub przyścienna. To zależy od usytuowania Twojego domu, wielkości terenu i preferencji estetycznych. Chętnie pomożemy Ci w tych decyzjach.

Zabudowa mocowanie pod kątem Skossy wiata garażowa
Zabudowa Skossami Otwierane.pl

Z czego zrobić wiatę na samochód?

Wybór materiału na wiatę garażową zależy od kilku czynników:

  • estetyki okolicy i budynku
  • planowanej powierzchni i wysokości konstrukcji
  • rodzaju zadaszenia
  • budżetu

Tańszym rozwiązaniem będzie zbudowanie wiaty na samochód z drewna. Konstrukcja drewniana i takież osłonięcie boków będą pasowały nie tylko do domów letniskowych. Drewno ma ponadczasową urodę i pasuje zarówno do stylu nowoczesnego, jak i rustykalnego, czy retro. Drewno możesz ją pomalować niemal na dowolny kolor. Użyć lakieru, bejcy czy innych środków do drewna. Jednak pamiętaj o tym, że drewno wymaga cyklicznej konserwacji oraz czyszczenia.

Wiata garażowa aluminiowa będzie z pewnością trwalsza i nieco bardziej nowoczesna w odbiorze. Może być pomalowana na dowolny kolor. Może również mieć estetyczne drewnopodobne pokrycie, które połączy zalety aluminium i urodę drewna. Aluminium nie wymaga szczególnej pielęgnacji, jest łatwe w czyszczeniu. Niemniej aluminium jest droższe niż drewno. Decyzja o ostatecznym wyborze materiału należy zatem do Ciebie. 

Bez względu na wybór materiału pomyśl o tym, jak mają być wypełnione boki konstrukcji Twojej wiaty garażowej. Równe i estetyczne przymocowanie lameli drewnianych czy aluminiowych do konstrukcji potrafi być wyzwaniem. Potrafi być również bardzo czasochłonne. Szczególnie jeśli podoba Ci się ukośny montaż lameli na bocznych panelach. My znaleźliśmy idealne rozwiązanie dla tych problemów. 

Wiata garażowa z systemem Skossy

Jeśli chcesz szybko zbudować nowoczesny carport wiatę garażową, system Skossy powstał z myślą o Tobie. System ten służy do szybkiego i precyzyjnego montażu lameli pod kątem. To mocowanie zrobione z trwałego polipropylenu z domieszką włókna szklanego. Mocowanie ma lewą i prawą stronę — w nie wchodzi deska. Dzięki takiemu mocowaniu każda deska będzie idealnie pod tym samym kątem. Możesz też bez problemu regulować odległość pomiędzy mocowaniami. Przykręcisz je w zasadzie do wszystkiego — belki, słupka czy kantówki. Otwory w mocowaniu Skossy mają tak dobraną średnicę, że możesz użyć różnych rodzajów wkrętów. 

Dzięki montażowi desek za pomocą systemu Skossy zbudujesz estetyczną nowoczesną wiatę samochodową. Właściwie z dowolnego materiału. Mocowanie Skossy jest dostosowane do drewna, kompozytu i aluminium. Mocowania są dostępne w trzech kolorach.

Mocowanie deski pod kątem panel żaluzjowy malowany

Jakie są korzyści takiego rodzaju zabudowy wiaty garażowej?

  • Szybka i estetyczna zabudowa wiaty samochodowej (ukośnymi deskami drewnianymi, kompozytowymi lub aluminiowymi).
  • Nieskomplikowany montaż, który możesz bez problemu wykonać samodzielnie.
  • Jeśli chcesz skorzystać z desek dłuższych niż 200 cm, możesz — wystarczy dodać mocowanie środkowe. 
  • Łatwa regulacja odległości między deskami — to Ty decydujesz o ostatecznym wyglądzie Twojej zabudowy.
  • Masz nasze pełne wsparcie. Pomożemy obliczyć Ci potrzebną ilość mocowań oraz udostępnimy instrukcje i instruktaże montażu.
  • Jeśli nie zdecydujesz się na samodzielny montaż wiaty na samochód — nasza ekipa jest do Twojej dyspozycji.

Wiata samochodowa na wymiar

Budowa carportu — wiaty garażowej bywa czasami skomplikowanym przedsięwzięciem. Zdajemy sobie z tego sprawę. Dlatego, jeśli potrzebujesz mieć wykonaną zabudowę pod wymiar — jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Jeśli zdecydujesz się na naszą usługę zabudowy wiaty garażowej pod wymiar, wesprzemy Cię na każdym kroku tego procesu. Pomożemy Ci podjąć kluczowe decyzje i zrobić kosztorys. Zdecydujemy wspólnie, czy Twoja wiata garażowa ma być wolnostojąca, czy przyścienna. Dobierzemy najlepszy materiał i doradzimy rodzaj zadaszenia. Wykonamy szybko i niezawodnie zabudowę dostosowaną do Twoich potrzeb i według Twoich wytycznych.

Mamy doświadczenie w wielu różnych rodzajach zabudów. Budujemy i zabudowujemy nie tylko wiaty garażowe, ale również tarasy, balkony, altany i pergole. Mamy za sobą wiele realizacji w całej Polsce. 

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!