Pozwolenie na zabudowę tarasu z zasady nie jest wymagane. Czasem jednak spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe mają własne regulaminy wymagające zgody na takie działania.

Zastanawiasz się, jak zabudować taras i czy warto? Drewniana zabudowa tarasów i balkonów nie tylko poprawia ich estetykę, ale także zwiększa nasz komfort życia. Żaluzje zewnętrzne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem okien oraz ścian budynku, a więc poprawiają komfort termiczny w domu lub mieszkaniu.

Przy większych rozmiarach (do 35 m kw. powierzchni) może być potrzebne zgłoszenie w starostwie powiatowym chęci wykonania takiej inwestycji.

Sercem naszych żaluzji jest precyzyjny mechanizm składający się z pary równoległych prowadnic. Do nich przymocowane są obrotowo uchwyty do montażu drewnianych lameli. Całość bezszelestnie pracuje w idealnym zgraniu, co pozwala na łatwą, intuicyjną regulację nawet bardzo długich lameli.

Niezabezpieczone niczym lamele należy zaimpregnować jeszcze przed montażem. Kupując produkt pomalowany, masz spokój na kilka sezonów. Do impregnacji i zabezpieczenia drewnianych elementów żaluzji ogrodowych służą lazury do drewna.

  1. W przypadku zamówienia uchwytów oraz nieimpregnowanych lameli do samodzielnej zabudowy – gwarancja na uchwyty systemowe wynosi dwa lata. Deski nie są objęte gwarancją. 
  2. W przypadku zamówienia uchwytów i zabezpieczonych lazurą Remmers HK-Lasur lameli do samodzielnej zabudowy – gwarancja na uchwyty wynosi dwa lata, natomiast na lakier, którym pokryte jest drewno – trzy lata.
  3. W przypadku zamówienia zabudowy (zabudowa inwazyjna) – rękojmia na całość usługi trwa rok, uchwyty objęte są dwuletnią gwarancją, a lakier na deskach trzyletnią.
  4. W przypadku zamówienia ruchomej żaluzji (zabudowa rozporowa) gwarancja na uchwyty wynosi dwa lata, a na lakier, którym pokryta jest konstrukcja – trzy.

Jesteśmy po to, aby Ci pomóc

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz jeszcze pytania albo interesują Cię szczegóły techniczne:

+48 668-033-668
biuro@otwierane.pl

FAQ