FAQ – Nowoczesna zabudowa tarasów lub balkonów

Na czym polega nowoczesna zabudowa tarasów lub balkonów?

Dzięki zastosowaniu ruchomych uchwytów do ruchomych żaluzji zewnętrznych możesz samodzielnie wykonać zabudowę tarasu, balkonu, altany czy wiaty z drewna lub aluminium.Czy na zabudowę tarasu drewnianymi żaluzjami zewnętrznymi potrzebuję pozwolenia?Pozwolenie na zabudowę tarasu z zasady nie jest wymagane. Czasem jednak spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe mają własne regulaminy wymagające zgody na takie działania.

Czy na zabudowę tarasu drewnianymi żaluzjami zewnętrznymi potrzebuję pozwolenia?

Pozwolenie na zabudowę tarasu z zasady nie jest wymagane. Czasem jednak spółdzielnie lub wspólnoty mieszkaniowe mają własne regulaminy wymagające zgody na takie działania.

Drewniane żaluzje zewnętrzne do zabudowy tarasu, balkonu, loggii – czy warto?

Zastanawiasz się, jak zabudować taras i czy warto? Drewniana zabudowa tarasów i balkonów nie tylko poprawia ich estetykę, ale także zwiększa nasz komfort życia. Żaluzje zewnętrzne chronią przed nadmiernym nasłonecznieniem okien oraz ścian budynku, a więc poprawiają komfort termiczny w domu lub mieszkaniu. Więcej na temat żaluzji na taras, balkon, altanę (kliknij)

Wiata, garaż, altana – z drewnianych żaluzji ogrodowych. Czy potrzeba zezwoleń od ich budowy?

Przy większych rozmiarach (do 35 m kw. powierzchni) może być potrzebne zgłoszenie w starostwie powiatowym chęci wykonania takiej inwestycji.

Ruchome żaluzje ogrodowe – mechanizm i ich regulacja. Jak to działa?

Sercem naszych żaluzji jest precyzyjny mechanizm składający się z pary równoległych prowadnic. Do nich przymocowane są obrotowo uchwyty do montażu drewnianych lameli. Całość bezszelestnie pracuje w idealnym zgraniu, co pozwala na łatwą, intuicyjną regulację nawet bardzo długich lameli.

Czy drewniane żaluzje ogrodowe muszą być konserwowane?

Niezabezpieczone niczym lamele należy zaimpregnować jeszcze przed montażem. Kupując produkt pomalowany, masz spokój na kilka sezonów. Do impregnacji i zabezpieczenia drewnianych elementów żaluzji ogrodowych służą lazury do drewna.

Ile wynosi gwarancja na drewnianą zabudowę tarasów, balkonów, loggii?

1. W przypadku zamówienia uchwytów oraz nieimpregnowanych lameli do samodzielnej zabudowy – gwarancja na uchwyty systemowe wynosi dwa lata. Deski nie są objęte gwarancją. 

2. W przypadku zamówienia uchwytów i zabezpieczonych lazurą Remmers HK-Lasur lameli do samodzielnej zabudowy – gwarancja na uchwyty wynosi dwa lata, natomiast na lakier, którym pokryte jest drewno – trzy lata.

3. W przypadku zamówienia zabudowy (zabudowa inwazyjna) – rękojmia na całość usługi trwa rok, uchwyty objęte są dwuletnią gwarancją, a lakier na deskach trzyletnią.

4. W przypadku zamówienia ruchomej żaluzji (zabudowa rozporowa) gwarancja na uchwyty wynosi dwa lata, a na lakier, którym pokryta jest konstrukcja – trzy.

JESTEŚMY PO TO, ABY CI POMÓC

Bądźmy w kontakcie

Jeśli masz jeszcze pytania albo interesują Cię szczegóły techniczne:

+ 48 530 336 595

biuro@otwierane.pl

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!