Zabudowa balkonu – co warto wiedzieć

Zabudowa balkonu to idealne rozwiązanie dla mieszkańców miast. Chcesz wiedzieć, jak się do tego zabrać?

Balkon w bloku w mieście niekoniecznie kojarzy się z miejscem, gdzie możesz się zrelaksować. Szczególnie jeśli jest wyeksponowany na działanie wiatru, słońca, deszczu i wystawiony na widok sąsiadów.
Na szczęście jest sposób, żeby poprawić komfort wypoczynkuzabudowa balkonu.

zabudowa balkonu - co warto wiedzieć

Zabudowa balkonów w bloku — dlaczego warto

Zdecyduj się na zabudowę balkonu, szczególnie jeśli:

  • Twój balkon skierowany jest na południe, zachód lub południowy zachód. Zabudowa ochroni Cię przed słońcem.
  • Wystawiony jest na silny wiatr. Boczne ściany osłabiają efekty jego działań.
  • Chcesz uchronić się przed spojrzeniami postronnych osób.

Zabudowany balkon możesz przytulnie urządzić i cieszyć się nim przez dużą część roku.

Zabudowa balkonu z drewna czy aluminium?

Oba rozwiązania są świetne, każde ma swoje zalety. Zabudowa żaluzjami drewnianymi nada Twojemu balkonowi cieplejszy charakter. Drewno tworzy przytulny klimat, może mieć różne rodzaje pokryć i jest relatywnie niedrogie. Wymaga jednak konserwacji od czasu do czasu, żeby zachowało swoją urodę. Lamele na balkon z aluminium to trochę droższe rozwiązanie, ale z kolei bardzo trwałe i odporne na wszelkie czynniki zewnętrzne. Będą bardziej pasować do nowoczesnej zabudowy i modernistycznego stylu. Mogą być zamontowane w poziomie i w pionie. Mechanizm żaluzyjny w obu przypadkach pozwoli Ci regulować poziom przesłonięcia balkonu.

Zabudowa ruchoma, czy zwykły ażur?

Zabudowa balkonu ruchomymi żaluzjami daje Ci możliwość całkowitego zasłonięcia balkonu albo zachowania ażurowości zabudowy. Decyzja należy do Ciebie i możesz tu postępować zależnie od potrzeb. Zabudowa ażurowa — deseczki czy lamele ułożone na stałe pod skosem będą wyglądały równie pięknie, jak żaluzje. Nie dadzą Ci jednak możliwości całkowitego zasłonięcia lub odsłonięcia balkonu. Mają za to inną zaletę — są tańsze niż żaluzje. 

Jak urządzić zabudowany balkon?

Balkon w bloku to najczęściej niewielka przestrzeń. Mimo wszystko jej urządzanie może być bardzo przyjemne. Zwłaszcza że dzięki zabudowie balkonu nie musisz się obawiać, że meble się szybko zniszczą. Jako meble balkonowe sprawdzą się na pewno meble na wymiar. Pomogą Ci wykorzystać przestrzeń do maksimum. Jeśli nie chcesz dużo inwestować w umeblowanie, rozważ meble z palet na balkon. Meble z palet na balkonie będą na pewno świetnie wyglądać i wprowadzą atmosferę ekologicznego luzu. Jeśli nie chcesz korzystać ze starych palet, a podobają Ci się takie meble, skorzystaj z naszych palet dekoracyjnych. Możesz stworzyć z nich cuda — dokładnie takie, potrzebujesz. Warto również pomyśleć o przytulnym oświetleniu i oczywiście o kwiatach. Chcesz się dowiedzieć, jakie kwiaty wybrać na balkon? Odwiedź stronę zaprzyjaźnionych ogrodników – Gospodarstwo Ogrodnicze Gaszewscy.

Balkon: inspiracje, czyli jak może wyglądać zabudowa

Chcesz zobaczyć, jak wygląda nowoczesna zabudowa balkonów skosami, żaluzjami i lamelami na balkon? Zobacz nasze realizacje i zainspiruj się! 

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!