Co warto wiedzieć o żaluzjach na taras


Myślisz o żaluzjach na taras? Chcesz wykonać z nich zabudowę?

Zastanawiasz się, jak to zrobić? Podpowiemy Ci, w jaki sposób możesz samodzielnie wykonać ruchome żaluzje zewnętrzne. Wyjaśnimy, jak zamówić uchwyty do ruchomych żaluzji na taras.

Jak działają uchwyty do ruchomych żaluzji na taras?

Każda para uchwytów OpenUpSystem składa się z dwóch lustrzanych profili: lewego i prawego. Każdy z nich ma nawiercone otwory, które ułatwią przymocowanie uchwytów do konstrukcji nośnej. Zamocowane na profilu gniazda utrzymują deseczkę i pozwalają na jej ruch.
Za pomocą specjalnych zamków profile łączą się w modułowe ściany zabudowy. Dzięki temu możesz je ustawiać jednym ruchem ręki.
Uchwyty do ruchomych żaluzji zewnętrznych OpenUpSystem umożliwiają mocowanie deseczek w pionie i poziomie, zależnie od potrzeb. 

Zabudowa tarasu żaluzjami zewnętrznymi: z drewna czy aluminium?

Żaluzje regulowane proponujemy drewniane lub aluminiowe. Wybierając materiał do zabudowy, zastanów się, dlaczego chcesz osłonić taras. Będzie Ci łatwiej podjąć decyzję, na jaką formę zabudowy się zdecydować. Najczęstsze powody to:
– potrzeba osłonięcia tarasu od wiatru
– obniżenie temperatury w upalne dni
– zabezpieczenie tarasu przed deszczem i śniegiem
– przedłużenie salonu na ogród
– powiększenie przestrzeni mieszkalnej
– chęć odizolowania się od sąsiadów.

Drewno jest materiałem łatwym w obróbce. Jest łatwo dostępne, lekkie, proste w pielęgnacji i malowaniu. Jako uniwersalny i naturalny materiał pasuje do szkła, kamienia, metalu, betonu. Ma wszechstronne zastosowanie. Jest też dostępny cenowo. 

Drewniane żaluzje zewnętrzne skutecznie chronią przed słońcem, wiatrem i deszczem. Zamknięte gwarantują poczucie bezpieczeństwa. Ustawione w pozycji otwartej pozwalają na swobodną cyrkulację powietrza. Chronią meble ogrodowe przed niekorzystnym działaniem zjawisk atmosferycznych. Regulowane żaluzje nawiązują do stylu śródziemnomorskiego, który kojarzy się z wygodą i komfortem. To nie tylko eleganckie i designerskie rozwiązanie, ale także ochrona przed wiatrem i upałem.

Aluminium z całą pewnością jest trwalsze od drewna. Lekkie, nie wymaga konserwacji i pielęgnacji poza prostym czyszczeniem. Jeśli chcesz nadać swojemu tarasowi nowoczesny designerski wygląd, aluminium będzie doskonałym wyborem. Szczególnie że jest to wybór na długie lata.

Aluminiowe żaluzje zewnętrzne mają podobne zalety do drewnianych. Również chronią przed warunkami atmosferycznymi, można je podobnie regulować. Są komfortowe i eleganckie.

Jeśli marzysz o drewnianych żaluzjach, ale nie chcesz ich konserwować i pielęgnować, mamy dla Ciebie rozwiązanie! Aluminiowe żaluzje drewnopodobne całkowicie spełnią Twoje oczekiwania! Łączą one zalety ruchomych żaluzji aluminiowych z pięknem naturalnego drewna. Żaluzje te są pokryte powłoką, która imituje nie tylko wygląd drewna, ale również jego fakturę. Piękno i funkcjonalność w jednym!

Zastosowanie regulowanych żaluzji na taras

Żaluzje OpenUpSystem sprawdzą się również w zabudowie wiat, altan, balkonów, małej architektury ogrodowej, pergoli. Drewniane lub aluminiowe shuttersy możesz wykorzystać do zabudowy ścian, zrobienia drzwi przesuwnych lub skrzydłowych. Zapewniając odpowiednie odprowadzenie wody, wykorzystasz je do zadaszenia tarasu.

O żaluzjach na taras, ich możliwościach i montażu wiemy niemal wszystko. Masz pytania? Skontaktuj się z nami. Uchwyty do ruchomych żaluzji zewnętrznych OpenUpSystem lub gotowe zestawy do zabudowy znajdziesz w naszym sklepie.

Zamów zabudowę tarasu

Ruchomą zabudowę tarasu możesz powierzyć naszej firmie. Wystarczy, że podasz wymiary powierzchni do zabudowy. My zajmiemy się resztą. Decydując się na zlecenie profesjonalistom zabudowy tarasu, oszczędzisz czas. Zyskasz też pewność, że konstrukcja jest wykonana prawidłowo.
Terminy Cię nie gonią i lubisz majsterkować? Weź sprawy w swoje ręce. Dosłownie. Z uchwytami OpenUpSytem samodzielnie zabudujesz taras, balkon czy altanę. Wystarczą Ci do tego podstawowe narzędzia. Skorzystaj z naszych instrukcji i tutoriali i wykonaj montaż szybko, sprawnie i własnymi rękami. Będziesz mieć satysfakcję nie tylko z samodzielnie wykonanej pracy, ale i z niezawodnego efektu.

Kontynuuj zakupyTwój koszyk jest obecnie pusty!