System regulowanych żaluzji do ruchomych deseczek

 

System regulowanych żaluzji zewnętrznych pozwala szybko zabudować dowolną konstrukcję z drewna. Składa się z zestawu kompatybilnych uchwytów i ruchomych deseczek. Łącząc poszczególne sekcje, możesz dowolnie powiększać wysokość ruchomego panelu do zabudowy.

 

Jak działa system regulowanych żaluzji drewnianych?

Sercem systemu są uchwyty do ruchomych deseczek. Uchwyt zbudowany jest  z prowadnicy i ruchomych ramion, w które wsuwa się deseczki. Poszczególne sekcje można łączyć w większą całość, która pracuje jednocześnie. Otwory w prowadnicy umożliwiają szybkie przymocowanie uchwytów do zabudowanej konstrukcji tarasu czy balkonu

Istotą regulowanych żaluzji zewnętrznych jest ich ruchomość. Odpowiednio umocowane, drewniane lamelki przekręcają się odsłaniając, lub zasłaniając zabudowaną przestrzeń. Frez na deseczkach pozwala składać żaluzje zupełnie na płasko. W efekcie po zamknięciu regulowanych żaluzji otrzymujesz gładki drewniany panel żaluzyjny. Niewielka grubość deseczek gwarantuje, że po ich ustawieniu pod kątem 90 stopni do podłoża, powstaje lekka, ażurowa ścianka. 

 

Gdzie się sprawdzi system regulowanych żaluzji?

Żaluzje regulowane sprawdzą się, gdy nie chcesz odcinać się od otoczenia, ale potrzebujesz osłonić się od słońca, wiatru, deszczu. Rozwiązanie z powodzeniem stosowane jest przy okazji projektowania bezpiecznej przestrzeni w gęstej zabudowie. W jednej chwili możesz zakryć teren ogrodu czy balkonu przed oczami sąsiada. Drewniana pergola pokryta systemem regulowanych żaluzji drewnianych pomaga wygrodzić funkcjonalną przestrzeń w ogrodzie. Możesz postawić ją przy tarasie, werandzie, patio, basenie, ulubionej ławce ogrodowej. Regulowane żaluzje warto stosować do drewnianej zabudowy ruchomymi deseczkami:

  • altan
  • tarasów
  • wiat wolnostojących
  • wiat przyściennych
  • balkonów
  • domków ogrodowych
  • werand.

 

Jak samodzielnie zabudować taras lub altanę ogrodową?

System regulowanych żaluzji drewnianych jest przyjazny w montażu. Żeby zrobić żaluzje na taras, balkon, wiatę czy pergolę wystarczy wkrętarka lub śrubokręt do przykręcania uchwytów do regulowanych żaluzji. Szczegółową instrukcję filmową składania zestawu drewnianych żaluzji znajdziesz na naszej stronie w zakładce montaż.

Najpierw skonstruuj szkielet nośny pod wiatę, pergolę, taras czy zabudowaną werandę. Pomaluj deseczki preparatem zabezpieczającym przed wilgocią i szkodnikami. Możesz użyć barwiących lazur. Najlepszy efekt osiągniesz, jeśli wcześniej przeszlifujesz i przetrzesz wilgotną ściereczką lamelki.
Przymocuj parę uchwytów do belek nośnych. Gotowe deseczki wsuń  w ramiona uchwytów.  

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4